Výrobca

Firma JKZ s.r.o. bola založená v roku 1992. Základ spoločnosti vytvorila vývojová skupina Automobilového opravárenského závodu (AOZ) v Olomouci, ktorá sa zaoberala vývojom a výrobou špeciálnej trenažérovej techniky pre armádu so zameraním na trenažéry pre vodičov. Za 20 rokov úspešnej existencie posunula možnosti automobilových trenažérov a tým aj výcviku vodičov k 3D grafike, virtuálnej realite či k projekcii pomocou progresívnych technológií, ktoré spĺňajú vysoké nároky na dôveryhodnosť a plynulosť zobrazenia. 

Autonómne softwarové moduly (využívajúce Vegu Prime) pre obsluhu jazdy okoloidúcich áut, simuláciu jazdy na diaľnici v zhustenej premávke, pohyb osôb, nástup – výstup osôb na zastávkach, prevoz osôb v prostriedkoch hromadné dopravy, obsluha reálnej geometrie kĺbových vozidiel, obsluha pohybových a signalizačných prvkov aut (kolesá, dvere, smerovky) vyvinula firma JKZ s.r.o. 

Vďaka tomu sa stovky trenažérov na troch kontinentoch používajú nielen v autoškolách, ale aj v armáde, polícii, v oblasti prevencie v cestnej premávke, v dopravnej psychológii, pomáhajú pri výcviku handicapovaných vodičov i výcviku vodičov autobusov či nákladných vozidiel.

Dôležitou časťou sú nielen simulátory osobných, nákladných vozidiel a autobusov, ale aj vojenských špeciálov, cyklotrenažéry a najmä dopravné systémy.